pokoje władysławowo

Port morski we Władysławowie

22cze

Port rybacki we Władysławowie zbudowany został w latach 19135-1938. Jest to jeden z największych portów na wybrzeżu, ale również jeden z najnowocześniejszych. W sezonie letnim Port jest bazą do wycieczek turystycznych po Morzu Bałtyckim. Miłośnicy połowów dorsza mogą liczyć na wyprawy właśnie z tego portu.

Piaszczyste plaże

22cze

W gminie Władysławowo mamy do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów piaszczystych plaż. Bez problemu znajdziemy zarówno plaże strzeżone, oblegane przez turystów, jak i ustronne miejsca do relaksu przy szumie fal.

Ocean Park

22cze

Niewątpliwie jedna z największych atrakcji na polskim wybrzeżu. Ocean Park daje możliwość pospacerować wśród rekinów, wielorybów czy orek. Zwiedzający spotkają się ze zwierzętami w skali 1:1, nawet z największym na świecie płetwalem błękitnym, który liczy 34 metry. Park liczy 20 hektarów powierzchni. Warto odwiedzić to miejsce.

Ścieżki rowerowe

22sie

We Władysławowie z pewnością nie będą nudzić się miłośnicy dwóch kółek. Rowerem można zwiedzić sporą część gminy. Pomogą w tym rozbudowane szlaki rowerowe. W sezonie prężnie działa kilka wypożyczalni rowerów, więc nie trzeba nawet przyjeżdżać ze swoimi.

Tor kartingowy

22sie

Doskonała atrakcja dla turystów, ale również na imprezy okolicznościowe czy wieczór kawalerski. Tor dysponuje flotą 50 gokartów przeznaczonych dla dorosłych oraz dzieci. Są również gokarty 2-osobowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Będą we Władysławowie warto odwiedzić to miejsce.

Trasy Nordic Walking

22sie

Władysławowo słynie z najlepszych tras Nordic Walking na całym wybrzeżu. To właśnie we Władysławowie odbywają się marsze Nordic Walking, a także powstał specjalny Nordic Walking Park. Znajduje się tam cała sieć tras do uprawiania tego sportu o różnym poziomie trudności.

Osada Średniowieczna Sławutowo

22sie

Rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. przyciąga duże grono turystów odwiedzających Władysławowo. W małej miejscowości Sławutowo odkryjemy narzędzia i rzemiosło z epoki średniowiecza. Do zwiedzenia 8 chat, zamieszkałych przez dawnych rzemieślników. Poznamy ich życie, pracę oraz czas wolny.

Latarnia Morska Rozewie

22sie

Latarnia morska Rozewie to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych latarni w Polsce. Najstarsza tego typu latarnia na wybrzeżu posiada wewnątrz małe muzeum. Ze szczytu latarni widać przepiękną panoramę okolicy. Przy latarni można zwiedzić jej maszynownię.

Wystawa kilkumetrowych owadów

22sie

Nie lada atrakcja dla całych rodzin z dziećmi. Obok lunaparku znajduje się niezwykła wystawa, na której zobaczyć można owady powiększone o kilkaset razy. Poznamy jelonka rogacza, skorka pospolitego i kilkadziesiąt innych owadów. Jest to jedyna tego typu wystawa w Polsce, a może i w całej Europie.